Доступність посилання

ТОП новини

У Києві стартувала акція на підтримку Надії Савченко


Надія Савченко

У Києві розпочалася акція на підтримку громадянки України Надії Савченко, яка оголосила сухе голодування у російському СІЗО з вимогою звільнення.

Колона демонстрантів вирушила до російського посольства у столиці України, щоб передати свої вимоги президентові Росії Володимиру Путіну.

У заході беруть участь політики, чиновники, діячі культури, журналісти, правозахисники, представники міжнародних організацій і громадськість.

Радіо Свобода веде пряму відеотрансляцію з акції.

9 березня суд у Донецьку Ростовської області Росії має відновити розгляд справи проти української громадянки. На попередньому засіданні 3 березня Савченко мала виступати із заключним словом, але суддя несподівано зупинив засідання і переніс його на 9 березня. У відповідь Надія Савченко заявила, що відмовляється від прийому рідини на додачу до голодування, яке вона оголосила в грудні.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують зокрема у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG