Доступність посилання

ТОП новини

Вахтанг Кікабідзе закликав відпустити Надію Савченко в Україну


Вахтанг Кікабідзе, 8 березня 2016 року

Відомий грузинський співак та актор Вахтанг Кікабідзе підтримав Надію Савченко і закликав відпустити її в Україну.

«Ми її пам’ятаємо, любимо і чекаємо. Якщо у політиків є совість, то її потрібно відправити додому», – сказав Вахтанг Кікабідзе в ефірі Радіо Свобода.

Він нагадав, що під час російсько-грузинського конфлікту закликав, щоб російського полоненого льотчика також відпустили додому.

«Коли Грузію бомбардували у 2008 році, був взятий у полон командир одного з російських літаків. І я перший тоді написав у газеті: вилікуйте і відправте додому», – розповів Вахтанг Кікабідзе.

Відео: Радіо Свобода онлайн

Акції на підтримку Надії Савченко нині відбуваються в різних країнах світу.

9 березня суд у Донецьку Ростовської області Росії має відновити розгляд справи проти української громадянки. На попередньому засіданні 3 березня Савченко мала виступати із заключним словом, але суддя несподівано зупинив засідання і переніс його на 9 березня. У відповідь Надія Савченко заявила, що відмовляється від прийому рідини на додачу до голодування, яке вона оголосила 18 грудня, і переходить на сухе голодування.

Її останнє слово тим часом оприлюднили в інтернеті, і в ньому Савченко заявила, що не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG