Доступність посилання

23 Травень 2017, Київ 08:49
Новини | Політика

Вахтанг Кікабідзе закликав відпустити Надію Савченко в Україну


Вахтанг Кікабідзе, 8 березня 2016 року

Відомий грузинський співак та актор Вахтанг Кікабідзе підтримав Надію Савченко і закликав відпустити її в Україну.

«Ми її пам’ятаємо, любимо і чекаємо. Якщо у політиків є совість, то її потрібно відправити додому», – сказав Вахтанг Кікабідзе в ефірі Радіо Свобода.

Він нагадав, що під час російсько-грузинського конфлікту закликав, щоб російського полоненого льотчика також відпустили додому.

«Коли Грузію бомбардували у 2008 році, був взятий у полон командир одного з російських літаків. І я перший тоді написав у газеті: вилікуйте і відправте додому», – розповів Вахтанг Кікабідзе.

Відео: Радіо Свобода онлайн

Акції на підтримку Надії Савченко нині відбуваються в різних країнах світу.

9 березня суд у Донецьку Ростовської області Росії має відновити розгляд справи проти української громадянки. На попередньому засіданні 3 березня Савченко мала виступати із заключним словом, але суддя несподівано зупинив засідання і переніс його на 9 березня. У відповідь Надія Савченко заявила, що відмовляється від прийому рідини на додачу до голодування, яке вона оголосила 18 грудня, і переходить на сухе голодування.

Її останнє слово тим часом оприлюднили в інтернеті, і в ньому Савченко заявила, що не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG