Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 03:32

У Росії закидали яйцями консульство України в Петербурзі, нападників судитимуть – видання


(ілюстраційне фото)

Російське інтернет-видання з міста Санкт-Петербурга «Фонтанка» повідомило, що в цьому місті закидали яйцями консульство України і кинули в будівлю запалені фальшфеєри, прийшовши до неї з гаслами на кшталт «Надіє Савченко, гори в пеклі!»

Поліція затримала чотирьох нападників, які виявилися активістами незареєстрованої націонал-більшовицької партії «Інша Росія», яку очолює Едуард Лимонов і яка дотримується антиукраїнської позиції.

Як пише видання з посиланням на міську поліцію, щодо затриманих склали адміністративні протоколи за статтею про порушення встановленого порядку проведення зборів, їх відпустили до суду під зобов’язання про явку.

За даними видання, в разі визнання винними за цією статтею кодексу про адміністративні правопорушення засудженим буде загрожувати штраф до 20 тисяч рублів (близько 7 тисяч 200 гривень за нинішнім курсом) або до 40 годин примусових робіт.

6 березня в Росії закидали яйцями посольство України у столиці Москві. Це стало відповіддю на закидання того ж дня яйцями посольства Росії в Києві на продовження акції на майдані Незалежності в центрі міста на підтримку Надії Савченко.

Останніми кількома днями в Україні і деінде у світі відбуваються акції з вимогами до Росії негайно звільнити українку Надію Савченко, яку в цій країні звинувачують у вбивстві російських журналістів на Донбасі і яка від 3 березня тримає сухе голодування.

9 березня суд у Донецьку Ростовської області Росії має відновити розгляд справи проти української громадянки. На попередньому засіданні 3 березня Савченко мала виступати із заключним словом, але суддя несподівано зупинив засідання і переніс його на 9 березня. У відповідь Надія Савченко заявила, що відмовляється від прийому рідини на додачу до голодування, яке вона оголосила 18 грудня, і переходить на сухе голодування.

Її останнє слово тим часом оприлюднили в інтернеті, і в ньому Савченко заявила, що не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG