Доступність посилання

ТОП новини

Надія Савченко планує виступити попри погіршення стану здоров’я – Полозов


Українка Надія Савченко планує виступити з заключним словом у суді в Донецьку Ростовської області Росії попри суттєве погіршення стану здоров’я. Про це повідомив її адвокат Микола Полозов.

«Надя говорить, що у неї розпочалася лихоманка, температура близько 38 градусів. Але виступати в суді має намір попри все», – написав Полозов у мережі мікроблогів Twitter.

Раніше цей же адвокат повідомив, що українські лікарі, які мали 9 березня оглянути утримувану в Росії Надію Савченко, не можуть потрапити на територію цієї країни. Про українсько-російську домовленість щодо огляду і надання допомоги Савченко групою з трьох українських лікарів повідомила уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня 2015 року Савченко оголосила «звичайне» голодування. За останніми повідомленнями, стан її здоров’я погіршується.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і вже навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG