Доступність посилання

ТОП новини

У Києві учасники акції на підтримку Савченко закидали яйцями посольство Росії в Україні


У Києві учасники акції на підтримку українки Надії Савченко, яку утримують в російському СІЗО, закидали яйцями посольство Росії в Україні на Повітрофлотському проспекті.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, поліція не зупиняла демонстрантів.

Сьогодні кілька сотень людей пікетують посольство Росії в Україні, вони скандують «Наді волю».

9 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії оголосив, що вирок Савченко буде винесений 21–22 березня. Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в суді 9 березня і вкотре заявити про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою звільнення.

В українських містах відбуваються акції солідарності з Надією Савченко із закликами до Росії звільнити її. Крім того, акції відбуваються за кордоном, зокрема у Москві і в Мінську.

Раніше, 6 березня, учасники мітингу на підтримку Савченко біля посольства Росії в Україні закидали його будівлю яйцями.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

XS
SM
MD
LG