Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: Росія досі не допустила українських лікарів до Савченко


Надія Савченко

Група українських медиків досі не отримала дозволу від російської влади на відвідування в СІЗО громадянки України Надії Савченко, повідомила перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.

«Наші лікарі, які були відправлені для медичного огляду Надії Савченко, другу добу без сну. Дозвіл російської сторони на доступ лікаря до пацієнта поки що не надано. Чекаємо. На постійному зв’язку із МЗС і лікарями», – написала Павленко на своїй сторінці у Facebook.

Раніше сьогодні адвокати Надії Савченко повідомили, що суд не дав дозволу на відвідання її в СІЗО ані її рідним, ані українським лікарям і консулам.

9 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії оголосив, що вирок Савченко буде винесений 21–22 березня. Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в суді 9 березня і вкотре заявити про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою звільнення.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

XS
SM
MD
LG