Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську вимагали звільнення Надії Савченко


Акція на підтримку Надії Савченко в Івано-Франкіську. 9 березня 2016 року
Акція на підтримку Надії Савченко в Івано-Франкіську. 9 березня 2016 року

В Івано-Франківську провели акцію із вимогою звільнити громадянку України Надію Савченко, яка тримає сухе голодування в російському СІЗО.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, в центрі міста депутати обласної і міської рад, громадські активісти, представники «Просвіти» і жіночих громадських організацій тримали в руках плакати з написом «Україні потрібна Надія», «Волю Надії Савченко», невеликі аркуші із зображенням українки.

За словами депутата Івано-Франківської міської ради, в минулому добровольця батальйону «Айдар», який був поранений в зоні конфлікту на Донбасі, Петра Шкутяка, «символічно, що Надія Савченко, як і Тарас Шевченко, є в’язнем російської імперії». Петро Шкутяк, особисто знайомий з Надією по батальйону «Айдар», назвав її «символом України, яка не здається і яка бореться».

Акції на підтримку Надії Савченко і з вимогою звільнити її відбуваються останніми днями в багатьох українських містах, а також за кордоном.

9 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії оголосив, що вирок Савченко буде винесений 21–22 березня. Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в суді 9 березня і вкотре заявити про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою звільнення.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

XS
SM
MD
LG