Доступність посилання

ТОП новини

У Росії продовжили затримувати учасників акцій на підтримку Савченко


Надія Савченко на суді в Росії, 9 березня 2016 року

У Росії продовжилися затримання учасників акцій на підтримку Надії Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі і яка тримає сухе голодування.

Зокрема, сім учасників такої акції затримали у другому за населенням місті Росії Санкт-Петербурзі. Там близько ста людей зібралися в центрі міста, в пішохідній зоні на Невському проспекті, на неузгоджену акцію, організовану коаліцією «Демократичний Петербург». Її учасники стояли з плакатами на підтримку Надії Савченко і з критикою президента Росії Володимира Путіна і роздавали перехожим летючки з текстом заключного слова українки. Поліція була на місці акції ще за дві години до її початку, вона переписувала дані її учасників, закликала розійтися, вимагала, щоб пікетники з плакатами стояли на відстані не менш як 50 метрів одне від одного, щоб вважатися поодинчими пікетами, а не масовою акцією. Пізніше почалися й затримання.

Раніше в середу в Санкт-Петербурзі поліція змусила активістів припинити іншу акцію «Врятуймо Надію» на Палацовій набережній у центрі міста, навпроти будівлі Ермітажу, де вони виставили напис «Врятуймо Надію» з великих літер у людський зріст на підставках. Напис простояв близько півгодини, перш ніж прибула поліція і змусила активістів прибрати літери, заявляючи, що їхні дерев’яні підставки можуть пошкодити граніт набережної, і переписавши паспортні дані учасників акції.

Також у столиці Росії Москві знову затримували учасників акції на підтримку Савченко. Цього разу були затримані двоє з учасників акції в центрі міста, на Манежній площі біля будівлі Державної думи Росії, інші продовжили акцію.

Тим часом суд у Москві виніс вирок у 10 діб арешту затриманому учасникові акції на підтримку Савченко 8 березня. Його звинуватили в непідкоренні працівникам поліції. Розгляд справи ще однієї затриманої того дня активістки перенесли на кінець місяця.

Раніше в середу на суді в Донецьку Ростовської області Росії Савченко дали виголосити заключне слово і вкотре заявити про її невинуватість, Але суддя вирішив, що вирок буде оголошений тільки 21 і 22 березня. Савченко, яка ще з середини грудня тримає голодування на знак протесту проти її утримання під вартою, а з 4 березня перейшла на сухе голодування, підтвердила, що триматиме його й далі.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень).

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG