Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 14:36
Новини | Міжнародні

У Росії продовжили затримувати учасників акцій на підтримку Савченко


Надія Савченко на суді в Росії, 9 березня 2016 року

У Росії продовжилися затримання учасників акцій на підтримку Надії Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі і яка тримає сухе голодування.

Зокрема, сім учасників такої акції затримали у другому за населенням місті Росії Санкт-Петербурзі. Там близько ста людей зібралися в центрі міста, в пішохідній зоні на Невському проспекті, на неузгоджену акцію, організовану коаліцією «Демократичний Петербург». Її учасники стояли з плакатами на підтримку Надії Савченко і з критикою президента Росії Володимира Путіна і роздавали перехожим летючки з текстом заключного слова українки. Поліція була на місці акції ще за дві години до її початку, вона переписувала дані її учасників, закликала розійтися, вимагала, щоб пікетники з плакатами стояли на відстані не менш як 50 метрів одне від одного, щоб вважатися поодинчими пікетами, а не масовою акцією. Пізніше почалися й затримання.

Раніше в середу в Санкт-Петербурзі поліція змусила активістів припинити іншу акцію «Врятуймо Надію» на Палацовій набережній у центрі міста, навпроти будівлі Ермітажу, де вони виставили напис «Врятуймо Надію» з великих літер у людський зріст на підставках. Напис простояв близько півгодини, перш ніж прибула поліція і змусила активістів прибрати літери, заявляючи, що їхні дерев’яні підставки можуть пошкодити граніт набережної, і переписавши паспортні дані учасників акції.

Також у столиці Росії Москві знову затримували учасників акції на підтримку Савченко. Цього разу були затримані двоє з учасників акції в центрі міста, на Манежній площі біля будівлі Державної думи Росії, інші продовжили акцію.

Тим часом суд у Москві виніс вирок у 10 діб арешту затриманому учасникові акції на підтримку Савченко 8 березня. Його звинуватили в непідкоренні працівникам поліції. Розгляд справи ще однієї затриманої того дня активістки перенесли на кінець місяця.

Раніше в середу на суді в Донецьку Ростовської області Росії Савченко дали виголосити заключне слово і вкотре заявити про її невинуватість, Але суддя вирішив, що вирок буде оголошений тільки 21 і 22 березня. Савченко, яка ще з середини грудня тримає голодування на знак протесту проти її утримання під вартою, а з 4 березня перейшла на сухе голодування, підтвердила, що триматиме його й далі.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень).

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG