Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат: лист президента України до Савченко – підроблений


Адвокат Марк Фейгін
Адвокат Марк Фейгін

Адвокат Марк Фейгін заявляє, що з метою дискредитації громадянки України Надії Савченко, ув’язненої в російському СІЗО, було передано підроблений лист президента України для неї.

«Щоб дискредитувати Надію у зв’язку з закінченням її сухого голодування, було передано підроблений лист президента України для Наді», – написав він у своєму Twitter.

За словами Фейгіна, сьогодні генконсульство України і він стали об’єктом спецоперації.

«Кремль зайнятий дискредитацією як самої Савченко та її адвокатів, так і держорганів України. І це замість того, щоб вирішити питання про обмін», – додав адвокат.

Наразі ні в Адміністрації президента України, ні в Кремлі ці заяви адвоката не коментували.

Раніше сьогодні Фейгін заявив, що Савченко на прохання президента України припинила сухе голодування. Фейгін також оприлюднив лист Порошенка до українки, в якому, серед іншого, йшлося про те, що президент України Петро Порошенко хоче бачити Савченко в оновленому уряді України.

Фейгін також оприлюднив листа від українки, в якому вона дякує всім за підтримку і заявляє, що до вироку «замінить сухий голод на голод на воді».

9 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії оголосив, що вирок Савченко буде винесений 21–22 березня. Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в суді 9 березня і вкотре заявити про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою її звільнення.

Із закликом до Росії звільнити Савченко звернулися багато світових лідерів і міжнародних організацій. Акції на її підтримку відбувалися в українських містах і за кордоном.

9 березня президент України Петро Порошенко заявив, що зробить все можливе для якнайскорішого повернення в Україну Надії Савченко «живою і здоровою».

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії.

XS
SM
MD
LG