Доступність посилання

ТОП новини

КЗЖ: бездіяльність влади Росії зробила можливим напад на журналістів біля Чечні


Комітет із захисту журналістів заявляє, що однією з причин нападу на журналістів і правозахисників поблизу Чечні стала бездіяльність російської влади щодо проявів ворожості проти журналістів.

Заява міжнародної організації з’явилася 10 березня через день після того, як невідомі напали на мікроавтобус із правозахисниками і журналістами, побили їх, поранивши шістьох людей.

«Напад стався після численних погрозливих коментарів у соцмережах і в пресі з боку урядовців у Чечні», – йдеться в заяві КЗЖ.

У Москві біля будівлі адміністрації президента Росії відбуваються пікети на підтримку правозахисників і журналістів, на яких напали на кордоні між Інгушетією і Чечнею.

Напередодні близько 20 осіб напали на автомобіль з російськими й іноземними журналістами і правозахисниками зі зведеної мобільної групи «Комітету з питань запобігання катуванням», який рухався з Інгушетії в Чечню. Люди в масках витягли всіх пасажирів з мікроавтобуса, побили їх, а потім підпалили автомобіль. Нападники називали журналістів «зрадниками», «терористами» і кричали, що їм немає чого робити в столиці Чечні Грозному. Серед постраждалих – громадяни Росії, Норвегії й Швеції.

МВС Інгушетії відкрило кримінальну справу за фактом нападу на журналістів і правозахисників за статтями «хуліганство» і «умисне знищення майна».

XS
SM
MD
LG