Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 19:06
Новини | Міжнародні

Генпрокуратура Росії визнала «небажаною» ще одну американську організацію


Генеральна прокуратура Росії заявила, що, відповідно до чинного законодавства, визнала небажаною в цій країні діяльність Національного демократичного інституту зі США.

Діяльність цієї неурядової організації «становить загрозу засадам конституційного ладу Росії і безпеці держави», заявили в Генпрокуратурі.

Рішення направили до Міністерства юстиції Росії для внесення НДІ до переліку іноземних і міжнародних організацій, діяльність який визнана небажаною на території Росії, мовиться в повідомленні.

Національний демократичний інститут (National Democratic Institute, NDI) став уже п’ятою організацією, яку в Росії визнали «небажаною» за чинним у цій країні законом. Раніше до цього переліку потрапили Національний фонд за демократію зі США (National Endowment for Democracy, NED), який і фінансує НДІ, дві організації, які пов’язують із філантропом Джорджем Соросом зі США, – Інститут «Відкрите суспільство» – Фонд сприяння і Фонд «Відкрите суспільство», – а також фінансований зі США Американсько-російський фонд економічного і правового розвитку.

Закон про небажані організації був ухвалений у Росії у травні 2015 року. «Небажаною» може бути визнана будь-яка іноземна або міжнародна неурядова організація, що «становить загрозу засадам конституційного ладу Росії, її обороноздатності й безпеці». За співпрацю з такими організаціями передбачені і адміністративні, і кримінальні покарання.

Правозахисники називають таку практику влади Росії засобом боротьби з громадянським суспільством. Влада Росії заявляє, що закон про «небажані» організації потрібен, щоб перешкодити використанню іноземних організацій для підриву російської безпеки.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG