Доступність посилання

ТОП новини

Сестра Савченко заявила, що Надія має намір поновити сухе голодування після вироку


Віра Савченко, архівне фото

Віра Савченко, сестра Надії Савченко, заявила, що українка, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі, має намір поновити сухе голодування після вироку, оголошення якого заплановане на 21 і 22 березня.

Як сказала вона в ефірі телевізійного «5-го каналу» телефоном із-під слідчого ізолятора в Росії, до Надії Савченко не пускають ні її, ні їхню матір, ні українських лікарів, а тільки членів місцевої Громадської спостережної комісії. За словами Віри Савченко, вони передали Надії Савченко дитяче харчування для виходу з сухого голодування.

За повідомленнями адвокатів, стан здоров’я українки нині значно погіршився внаслідок кількаденного сухого голодування.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Савченко, колишня військовослужбовець Збройних сил, штурман бойового вертольота (її іноді помилково називають «льотчицею»), на той час перебувала на сході України як доброволець-піхотинець, беручи участь в операції проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів.

Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень).

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG