Доступність посилання

ТОП новини

Українські лікарі залишили Росію, не обстеживши Савченко – адвокат


Адвокат Микола Полозов

Троє українських лікарів, які прибули до Росії для обстеження утримуваної цією країною української військової Надії Савченко, залишили російську територію. Про це 13 березня повідомив адвокат українки Микола Полозов.

«Комісія українських лікарів, так і не отримавши від російської влади дозвіл на зустріч із Надією Савченко та її обстеження, вчора була змушена залишити Російську Федерацію», – написав Полозов у Facebook.

Про обіцянку російської влади допустити на Надії Савченко українських лікарів повідомила 8 березня уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в Донецькому суді в Ростовській області Росії 9 березня і вкотре заявила про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою звільнення. 10 березня адвокат Надії Савченко Марк Фейгін повідомив, що вона припинила сухе голодування і почала приймати рідину.

12 грудня Савченко відвідали члени громадської наглядової комісії Ростовської області і за підсумками цих відвідин заявили, що українка продовжує голодування в слідчому ізоляторі міста Новочеркаськ, але її вага залишається стабільною.

9 березня Донецький суд Ростовської області Росії повідомив, що вирок Савченко буде оголошений 21–22 березня.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки. Надія Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії.

XS
SM
MD
LG