Доступність посилання

ТОП новини

В ЄС не очікують ніяких змін щодо політики тиску на Росію


Європейські дипломати не очікують змін щодо політики тиску на Росію через її агресивну політику.

Як заявив голова дипломатичного відомства Литви Лінас Лінкявичус, прибувши на засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, відносини Євросоюзу з Росією не можна розглядати поза контекстом того, що вона робить у зонах конфлікту, – в Україні чи в Сирії, чи зонах заморожених конфліктів.

«Ми маємо чітко заявляти, що аргументи військової сили у зовнішній політиці слід відкинути... І не можна допускати російського вибіркового втручання, коли наші цінності в одних конфліктах поважаються, але забуваються – в інших випадках», – заявив литовський дипломат, звертаючи увагу й на справу українки Надії Савченко, в якій Росія «немовби не чує міжнародної мобілізації і закликів до її звільнення».

За словами Лінкявичуса, санкції проти Росії продовжили, бо «іншого не могло й бути».

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, зі свого боку, заявляє, що не очікує жодних змін у відносинах європейської співдружності з Москвою ні щодо санкцій, ні щодо змін у їхньому зв’язку із Мінськими угодами.

«Я не очікую змін щодо політики ЄС відносно Росії. Ми завжди у цьому питанні були і продовжуємо бути об’єднаними», – заявив Лайчак.

Міністри закордонних справ Європейського союзу зібралися у Брюсселі, щоб підбити підсумки російсько-європейських відносин, які загострилися з часу незаконної анексії Росією Криму і дій Москви на сході України. Остання така планова нарада європейських дипломатів відбулася рік тому, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

XS
SM
MD
LG