Доступність посилання

ТОП новини

Україна обурена затягуванням у Росії розгляду справи проти Карпюка і Клиха – МЗС


Микола Карпюк
Микола Карпюк

Міністерство закордонних справ України обурене через «свідоме затягування Верховним судом Чеченської Республіки Російської Федерації розгляду сфабрикованої справи проти незаконно утримуваних громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха». Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства, поширеній Урядовим порталом 15 березня.

«Цього разу судове засідання у справі Миколи Карпюка і Станіслава Клиха несподівано перенесено через «термінову» хворобу головуючого у суді присяжних судді, а дата проведення наступного засідання залишилася невизначеною», – наголошує МЗС України.

Україна вимагає припинити судову розправу над своїми громадянами, додають у відомстві.

Микола Карпюк в поширеному 14 березня листі подякував співвітчизникам за підтримку.

Раніше в понеділок розгляд справи громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха перенесли на невизначений термін. Як повідомили у прес-службі Верховного суду Чечні, це пов’язано з тим, що суддя Вахід Ісмаїлов, який веде справу, взяв лікарняний на місяць.

Українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Минулого місяця в Росії правозахисний центр «Меморіал» повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

XS
SM
MD
LG