Доступність посилання

ТОП новини

У «Самопомочі» назвали свої умови для переговорів про коаліцію й обрання нового прем’єра


Єгор Соболєв

Фракція «Самопоміч» не долучиться до формування нової коаліції і призначення прем’єра України доти, поки інші сили парламенту не виконають її умов, заявив на початку засідання Верховної Ради заступник голови фракції Єгор Соболєв.

«Нам пропонують посаду прем’єра і долучитися до нової коаліції. Як ставитися до пропозицій, що надходять через прес-служби? Нас часто обдурювали, обіцяючи щось, а після потрібних голосувань парламенту – вночі ухвалюючи якісь інші рішення», – сказав Соболєв.

Він назвав умови, за яких «Самопоміч» піде на переговори.

«Перше – призначення генпрокурора, не друга Порошенка, прем’єра, інших політиків і олігархів. І потрібен прозорий, чіткий закон про вибори. Після цих рішень ми готові до переговорів про нову коаліцію чи посаду прем’єра», – сказав Соболєв.

Перед цим лідер фракції БПП Юрій Луценко заявив, що ідея створення технократичного уряду фактично була «похована» заявою фракції «Самопоміч» про відмову вступати в нову коаліцію.

«Представники фракцій, що брали слово до мене, звинувачували у політичній кризі кого завгодно, крім себе. Причина ж кризи не в особистостях, а в тому, що зупинилися реформи», – наголосив Луценко. –Тому наша фракція незадовільно оцінила роботу уряду. Але ми не маємо нічого особисто проти Яценюка».

14 березня речник президента України Святослав Цеголко заявив, що на сьогодні існує три варіанти розвитку подій навколо формування уряду, один із них – формування політичного уряду (наприклад, на чолі з Андрієм Садовим).

У відповідь лідер об’єднання «Самопоміч», мер Львова Андрій Садовий наголосив, що прем’єр повинен мати підтримку більшості парламентів, а «Самопоміч» має 26 депутатів.

13 березня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк назвав політичну кризу в Україні штучною, вказавши два виходи з ситуації: або президент і його блок підтримують чинний уряд, або беруть всю відповідальність на себе і представляють новий Кабмін.

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада України не змогла ухвалити резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів, хоча визнала діяльність уряду за 2015 рік незадовільною, а урядовий звіт відхилила. Перед цим голосуванням президент Петро Порошенко заявляв, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущено і є запит на повне перезавантаження. Але, відповідно до процедури, до вересня парламент не має права повторно голосувати за недовіру прем’єр-міністрові.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG