Доступність посилання

ТОП новини

В анексованому Криму в Керчі відновили вимкнення світла


(©Shutterstock)

У Керчі знову почастішали вимкнення електроенергії. Про це повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії.

Енергетики пов’язують нинішні вимкнення з похолоданням, коли власної генерації місту не вистачає і Керч починає перевищувати виділений ліміт. Взимку найчастіше віялові вимкнення були саме під час посилення морозів.

Від 14 березня в Керчі різко похолодало. Температура повітря опустилася до позначки 4 – 5 градусів тепла, а у вівторок вранці в місті випав мокрий сніг і температура повітря знизилася на два градуси.

Вимкнення електроенергії відбуваються по кілька разів на день, однак в цілому не перевищують 3 – 4 годин на добу.

На початку місяця в багатоповерхівках Керчі після тривалої перерви знову запустили ліфти. Однак жителів міста попередили не користуватися ними під час можливих вимкнень електроенергії, щоб уникнути надзвичайних ситуацій. При цьому графіків вимкнень в місті немає і люди орієнтуються на те, «як було вчора».

У Севастополі на період похолодання запаслися резервними джерелами електроенергії.

30 грудня 2015 року до Криму перестала надходити електроенергія з материкової України через пошкодження, ймовірно, у результаті вибуху, електроопори в Херсонській області. Зараз лінія електропередач, якою постачалось до Криму до 250 мегаватів, відновлена, проте електроенергія не надходить, бо закінчилась дія контракту щодо постачання електрики на півострів, який із початку 2014 року анексований Росією.

Зараз анексований Росією Крим забезпечується за рахунок власної генерації, привезених генераторних установок з Росії і енергомостом із сусідньої Росії. Енергоміст не витримує навантажень,часто відбуваються аварії. Багато жителів скаржаться на несправедливий розподіл електроенергії по регіонах півострова.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG