Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман підписав закон про електронне декларування високопосадовцями


Володимир Гройсман

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман підписав закон про електронне декларування майна високопосадовцями з урахуванням пропозицій президента Петра Порошенка.

Як повідомив речник Гройсмана Дмитро Столярчук у своєму twitter, документ направлений на підпис президентові України.

Раніше сьогодні депутати ухвалили цей закон. Перед цим, 16 лютого, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році». Втім, після публічної критики і переговорів з представниками ЄС президент України наклав на нього вето і запропонував правки, як погодили з Євросоюзом.

Цей закон, серед іншого, передбачає, що зобов’язання всіх високопосадовців подати електронні декларації вже в 2016 році, а не у 2017, як це було раніше. Так само у документі запроваджується кримінальна відповідальність за значні порушення у декларуванні. Водночас саму відповідальність послаблено – вона настає лише якщо сума невідповідності перевищує 250 мінімальних заробітних плат, тобто більше ніж 300 тисяч гривень.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що цей документ допоможе Україні продовжити боротьбу з корупцією і відкриє українцям шлях до безвізового режиму, адже запровадження електронного декларування чиновниками є однією з умов, яку Україна мала виконати для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

XS
SM
MD
LG