Доступність посилання

ТОП новини

Посли G7 закликають Москву звільнити Савченко і «всіх заручників»


Надія Савченко
Надія Савченко

Посли країн «Групи семи» (G7) в Україні закликають Росію звільнити громадянку України Надію Савченко, ув’язнену в російському СІЗО від 2014 року.

Як йдеться в заяві послів, розміщеній на сайті посольства Японії, вони серйозно занепокоєні станом здоров’я колишньої військової, депутата Верховної Ради України Надії Савченко, яка від грудня голодує, протестуючи проти утримання під вартою.

«Посли G7 закликають російську владу негайно звільнити Надію Савченко та виконувати зобов’язання «Комплексу заходів щодо імплементації Мінських угод», включно зі звільненням всіх заручників і незаконно утримуваних осіб», – йдеться в заяві.

Вирок у справі Надії Савченко російський суд має виголосити 21-22 березня. До того часу українка припинила сухе голодування, про оголошення якого вона заявила 3 березня, коли суд переніс виголошення нею останнього слова у справі.

Українську громадянку, народного депутата Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом.

Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки. Очікується, що вирок Савченко буде оголошений 21–22 березня.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

За даними Міністерства юстиції України, у Росії перебувають щонайменше 29 політичних в’язнів, українських громадян.

XS
SM
MD
LG