Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко їде до Брюсселя на переговори


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко 16-17 березня їде з робочим візитом до Брюсселя, повідомляє його прес-служба.

За повідомленням, під час поїздки Порошенко проведе переговори з президентом Європейської ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером, а також зустріч із президентом Європейської народної партії Джозефом Долем і низкою лідерів держав-членів Євросоюзу.

Перед цим президент підписав «безвізовий» закон щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи та витрати у 2016 році, ухвалений 16 березня Верховною Радою.

У грудні 2015 року Євросоюз констатував виконання Україною технічних критеріїв для запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок її громадян, проте відклав термін остаточного затвердження ухвали про це, роз’єднавши ці терміни для Грузії і України.

Причиною стало те, що Україна не виконала всіх своїх зобов’язань, у першу чергу щодо боротьби з корупцією, які мала виконати для отримання безвізового режиму. Серед таких невиконаних зобов’язань був закон про електронне декларування статків державних службовців, ухвалений раніше у вигляді, який суперечив вимогам Євросоюзу, чи той факт, що в Україні досі не працює Національне агентство з протидії корупції.

На надання Україні безвізового режиму до країн-членів Європейського союзу очікували спершу з другої половини 2015 року, потім із початку нинішнього року, тоді із середини 2016-го і зараз із кінця року.

XS
SM
MD
LG