Доступність посилання

ТОП новини

Профільний комітет рекомендує Раді звільнити Шокіна з посади генпрокурора


Віктор Шокін

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує парламенту схвалити звільнення з посади генерального прокурора Віктора Шокіна.

«За» відповідне рішення проголосували 10 членів комітету, четверо «проти», троє – утримались.

Таким чином, комітет рекомендував Раді ухвалити внесений президентом України Петром Порошенком проект постанови №4122.

Водночас сьогодні прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко заявив, що у Верховній Раді немає голосів за відставку Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України.

Минулого тижня комітет Верховної Ради з питань запобігання корупції рекомендував парламенту звільнити Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

16 лютого президент Петро Порошенко у своєму зверненні повідомив, що попросив генпрокурора подати у відставку. Пізніше речник глави держави Святослав Цеголко повідомив, що заява Шокіна про звільнення надійшла до Адміністрації президента. Того ж дня Порошенко вніс до Верховної Ради подання на звільнення генпрокурора. 22 лютого відповідний проект постанови був зареєстрований на сайті парламенту.

Шокін був призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року.

Відповідно до календарного плану, 15 – 18 березня є тижнем пленарних засідань у Верховній Раді. Чинне законодавство передбачає, що президент призначає і звільняє генпрокурора за згодою Ради.

XS
SM
MD
LG