Доступність посилання

ТОП новини

Засідання у справі Карпюка і Клиха призначили на 24 березня


Микола Карпюк (п) і Станіслав Клих під час одного із судових засідань у Грозному, Чечня

Верховний суд Грозного, столиці російської республіки Чечні, призначив на 24 березня наступне засідання у справі громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, повідомив адвокат одного з українців Докка Іцлаєв.

За його словами, захист просив призначити засідання на 5 квітня, щоб родичі і журналісти встигли приїхати, але суддя Вахід Ісмаїлов відмовив.

На сьогоднішньому засіданні суд відмовив у розгляді апеляції про продовження запобіжного захисту для громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

15 березня стало відомо, що судовий розгляд їхньої справи перенесли на невизначений термін через лікарняний судді.

Раніше цього тижня Міністерство закордонних справ України висловило обурення через «свідоме затягування Верховним судом Чеченської Республіки Росії розгляду сфабрикованої справи проти незаконно утримуваних громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха».

Українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Минулого місяця в Росії правозахисний центр «Меморіал» повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

XS
SM
MD
LG