Доступність посилання

ТОП новини

Депутати домовилися щодо законопроекту про конфіскацію «грошей Януковича»


©Shutterstock

Після консультацій у кабінеті спікера народні депутати внесли до порядку денного та проголосували за основу дискусійний законопроект про спецконфіскацію грошей попередньої влади. Рішення підтримали 228 парламентаріїв.

Законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу (щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду) був внесений на заміну через суперечки і блокування трибуни 15 березня.

«Ми прибрали порушення презумпції невинуватості. Прокуратура має доводити незаконність набуття коштів чи цінних паперів. Це головне. По-друге, ми прибрали частину, що стосується майна, власник якого не встановлений. Ми маємо цей законопроект розглянути по повній процедурі у другому читанні з відкритим засідання правоохоронного комітету і з внесенням в зал тільки консенсусного документа. Тільки так він може бути проголосований у другому читанні», – заявила депутат від «Самопомочі» Олена Сотник.

За словами ініціаторів законопроекту, йдеться про 50 мільярдів гривень, які можна повернути в бюджет. Крім того, дія закону поширюватиметься лише на гроші, що не вказані в деклараціях і державні цінні папери, а не майно. Також законопроект стосується лише держслужбовців, а умовою повернення вкрадених коштів є переховування за кордоном більше, ніж півроку. Натомість критики документу заявили, що закон може бути персоніфікований під Віктора Януковича і може бути оскаржений у Європейському суді.

«В мене є величезні сумніви щодо щирості вилучення коштів, які називаються ОВДП – облігації внутрішньої державної позики. Ці облігації можна вилучили і продати з дисконтом (знижкою), а потім за вироком Європейського суду з прав людини повернути недобросовісним власникам. Ми двічі втратимо кошти. Відтак важливо, щоб ОВДП не пішли в ринкову продажу», – зауважував позафракційний депутат Віктор Чумак.

Ще один законопроект щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі й особливо тяжкі злочини депутати домовились розглянути на вечірньому засіданні.

Віктор Янукович утік з України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він перебуває на території Росії, яка не відповідає на запити України про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

XS
SM
MD
LG