Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: Росія створила атмосферу страху і репресій у Криму


Правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що російська влада створила атмосферу страху і репресій у Криму, незаконно анексованому нею два роки тому.

У звіті, оприлюдненому 18 березня, правозахисники заявляють, що в Криму після анексії «різко скоротився простір для свободи слова, свободи зборів і свободи ЗМІ».

Human Rights Watch також заявляє, що підконтрольна Росії влада Криму «переслідувала, залякувала і застосовувала довільні правові дії проти кримських татар, етнічної меншини, яка відкрито виступила проти російської окупації».

Раніше сьогодні в Євросоюзі вкотре засудили і назвали незаконною анексію Криму. Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні від імені ЄС закликала країни-члени Організації Об’єднаних Націй дотримуватися політики невизнання незаконної анексії Криму Росією, у тому числі і за допомогою обмежувальних заходів. ЄС вкотре заявив про рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Із закликом до Москви припинити окупацію і повернути Крим Україні звернувся і Вашингтон, заявивши, що поки цього не станеться, санкції проти Росії залишаться в силі.

Росія незаконно анексувала український Крим два роки тому, у березні 2014 року.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG