Доступність посилання

ТОП новини

Сенат Польщі: утримання Надії Савченко в Росії є «кричущим порушенням» 


Сенат Польщі ухвалив заяву з вимогою звільнити українську громадянку, народного депутата, члена ПАРЄ Надію Савченко, назвавши її утримання в Росії порушенням прав і свобод. Про це повідомляє у п’ятницю «Польське радіо».

«Утримування Надії Савченко у в’язниці – це кричуще порушення основних свобод і прав людини, проти чого відбуваються протести. Сенат приєднується до цих протестів і закликає владу Російської Федерації негайно звільнити Надію Савченко», – йдеться в документі.

9 березня нижня палата парламенту Польщі – Сейм – одноголосно ухвалила резолюцію з вимогою звільнення Надії Савченко і висловила глибоке занепокоєння з приводу стану її здоров’я.

Українську громадянку, народного депутата Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом.

Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки. Очікується, що вирок Савченко буде оголошений 21-22 березня.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Надія Савченко від грудня оголосила чергове голодування на знак протесту проти ув’язнення, а від 4 до 10 березня тримала сухе голодування.

Україна і Захід неодноразово зверталися до Росії із закликом звільнити українку. Російська влада заявляє, що будь-яке рішення з цього приводу неможливе до вироку суду в її справі.

XS
SM
MD
LG