Доступність посилання

ТОП новини

Суд продовжив арешт антимайданівця «Топаза» ще на 2 місяці – адвокат


Київський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокуратури та продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави проросійському активісту Гнату Кромському (позивний «Топаз»). Про це повідомив у п’ятницю його адвокат Олександр Шадрін.

«За клопотанням прокуратури суд продовжив йому (Кромському – ред.) запобіжний захід ще на 60 днів», – повідомив Шадрін.

За його словами, захист вважає, що норма Кримінального процесуального кодексу, згідно з якою стосовно обвинувачених у посяганні на територіальну цілісність України (одна із статей, за якою обвинувачують Кромського – ред.) не може бути обрано запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою, не відповідає Конституції.

«Ми заявили клопотання про те, щоб Київський районний суд звернувся до Верховного Суду України для вирішення питання про відповідність частини 5 статті 176 КПК України статтям 8, 9, 24, 29 Конституції України. Але суд клопотання прокурора задовольнив, а наше залишив без розгляду», – сказав Шадрін.

Наступне засідання у справі призначили на 4 квітня.

Топаза» затримали 28 березня минулого року у рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської облдержадміністрації 1 березня 2014 року.

Наступного дня Ленінський райсуд Харкова обрав запобіжний захід для нього у вигляді цілодобового домашнього арешту. 7 квітня він зламав електронний браслет і пішов з дому. Того ж місяця «Топаза» оголосили у розшук. У грудні минулого року Кромського затримали при спробі перетину українсько-російського кордону у Харківській області.

Кромський був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Став відомим за позивним «Топаз» після появи в інтернеті відео, знятого в таборі антимайдану. Зйомка обривається після того, як на автора відео нападають «тітушки» і він кричить Кромському, який його супроводжує: «Топаз, дай команду!».

XS
SM
MD
LG