Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 00:36

Президент ПАРЄ закликає Росію негайно звільнити Савченко


Надія Савченко в суді, Донецьк, Ростовська область, Росія, 21 березня 2016 року

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт закликає Росію негайно звільнити громадянку України Надію Савченко.

«З великим занепокоєнням я стежу за судовим процесом над Надією Савченко. Сьогодні, коли суд зачитував свій вердикт, а також з огляду на питання законності процесу над Надією Савченко у Росії, я знову закликаю негайно звільнити її згідно з положеннями Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи та зобов’язань Росії згідно з Мінськими угодами», – мовиться у заяві Аграмунта, опублікованій 21 березня на офіційному сайті ПАРЄ.

Суддя Донецького міського суду Ростовської області Росії Леонід Степаненко у понеділок оголосив перерву у засіданні у справі громадянки України Надії Савченко. Оголошення вироку в цій справі продовжиться о 10:00 за московським часом 22 березня. Суд таким чином припинив оголошення вироку, яке розпочалося о 10:00 21 березня.

Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Надія Савченко від грудня оголосила чергове голодування на знак протесту проти ув’язнення, а від 4 до 10 березня тримала сухе голодування.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG