Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 01:39
Новини | Політика

Бойовики на Донбасі занижують кількість українських заручників – Геращенко


Ірина Геращенко (©Shutterstock)

Проросійські бойовики, які утримують на Донбасі українських заручників, занижують кількість бранців і не допускають до них місію Червоного Хреста та родичів. Про це 23 березня в Мінську після переговорів у складі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи заявила уповноважена президента України з питань мирного врегулювання на Донбасі Ірина Геращенко.

«Сьогодні дійшли до відвертоі маячні – вже заперечують факти про утримання кількох бранців, хоч ще вчора кричали про «кримінальні справи» проти них по своїх «лднрівських кодексах», – наголосила Геращенко.

«Ми вимагаємо надати повні списки людей, що їх утримують бойовики. Також передала вимогу від українських освітян і науковців звільнити відомого релігієзнавця Ігоря Козловського, якого бойовики затримали ще в січні і безпідставно заарештували», – додала уповноважена президента України з питань мирного врегулювання на Донбасі.

Геращенко також нагадала, що Україна не визнає вироку російського суду Надії Савченко та вимагає її звільнення в рамках мінських угод.

За інформацією радника голови СБУ Юрія Тандіта, станом на 12 березня у полоні перебували 124 громадян України, 692 вважалися зниклими безвісти.

Звільнення полонених є однією з умов Мінських угод.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули близько 10 тисяч людей.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG