Доступність посилання

ТОП новини

Двом співробітникам Генінспекції ГПУ повідомили про звільнення – Сакварелідзе


Давід Сакварелідзе
Давід Сакварелідзе

Заступник Генерального прокурора України, прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе повідомляє, що двом співробітникам Генеральної інспекції ГПУ вручили повідомлення про звільнення.

«Широкомасштабний наступ на нашу команду і мета Генпрокурора ліквідувати з поверхні землі Генінспекцію у прогресі. Сьогодні вже двом нашим співробітникам вручили повідомлення про звільнення!», – написав Сакварелідзе 23 березня на своїй сторінці у Facebook.

До повноважень Генеральної інспекції, створеної у травні минулого року, входить зокрема нагляд за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності щодо працівників прокуратури та проведення внутрішнього аудиту.

29 березня Верховна Рада має розглянути відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про відставку ще у лютому, втім досі перебуває на посаді. Після завершення оплачуваної відпустки 16 березня Віктор Шокін знову вийшов на роботу.

16 лютого президент Петро Порошенко у своєму зверненні повідомив, що попросив генпрокурора подати у відставку. Пізніше Порошенко вніс до Верховної Ради подання про звільнення генпрокурора. 22 лютого відповідний проект постанови був зареєстрований на сайті парламенту.

Шокін був призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що передбачає його відставку з посади.

XS
SM
MD
LG