Доступність посилання

ТОП новини

Заяви Сакварелідзе не відповідають дійсності – прокурор ГПУ Куценко


Владислав Куценко, прокурор Генпрокуратури України

Прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко стверджує, що заяви заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе про звільнення слідчих у справі «діамантових прокурорів» не відповідають дійсності. Про це він заявив 24 березня на брифінгу в Києві.

За його словами, за планом реформування ГПУ була створена Генеральна інспекція, яка за своїми повноваженнями дублювала раніше створене Управління з розслідувань у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури, а воно до цього працювало у справі «діамантових прокурорів».

«Дві однакові структури не можуть існувати в одному органі, тому було прийнято рішення про ліквідацію вказаного управління, а всім його працівникам запропоновано переходити, подавати заяви до новоствореного структурного підрозділу Генінспекції», – заявив Куценко.

Він додав, що ситуація перебування співробітників поза штатом є звичною.

«Людина поза штатом не є звільненою, вона отримує заробітну плату, повинна відвідувати своє робоче місце, має своє посвідчення. Що стосується наших колег – вони мали статус прокурорів або слідчих ГПУ і перебували поза штатом в період розгляду їх документів або підготовки їх документів щодо переведення їх до Генеральної інспекції», – вказав Куценко.

Раніше 23 і 24 березня заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе заявив, що в Генпрокуратурі тривають звільнення співробітників, які здійснювали провадження справи так званих «діамантових прокурорів». Згодом Сакварелідзе додав, що колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць, який є фігурантом справи «діамантових прокурорів», був керуючим справами генерального прокурора України Віктора Шокіна.

5 липня 2015 року у заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна провели обшук.

За повідомленням Генпрокуратури, Корнійця та Шапакіна затримали під час отримання хабаря на суму в понад 3 мільйони гривень. Крім того, під час обшуків у них виявлено близько 400 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів з діамантами.

Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України.

29 березня Верховна Рада має розглянути відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про відставку ще у лютому, втім досі перебуває на посаді. Після завершення оплачуваної відпустки 16 березня Віктор Шокін знову вийшов на роботу.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG