Доступність посилання

ТОП новини

Деякі судді часів Януковича, щодо яких НАБУ має застереження, пройшли переатестацію – «Схеми»


Будівля Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Будівля Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Щонайменше восьмеро суддів, стосовно яких Національне антикорупційне бюро України має застереження про наявність корупційних ризиків, пройшли переатестацію і рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на довічний термін суддівства. Про це йдеться в репортажі програми «Схеми» про переатестацію суддів, призначених на посади указом екс-президента Януковича.

Упродовж 24–25 лютого та 9–10 березня 37 суддів пройшли співбесіди і 28 із них Вища кваліфікаційна комісія рекомендувала Верховній Раді до призначення на посаду судді довічно.

У лютому в Україні розпочалася масштабна переатестація суддів, яку мають пройти усі, хто носить мантію. Першими Вища кваліфікаційна комісія суддів почали перевіряти суддів, які були призначені на 5 років указом президента Віктора Януковича і які хочуть тепер обійняти цю посаду безстроково. Вони пишуть тест на знання законів та можливості проводити засідання суду, а також з ним проводять співбесіди 7 членів Вищої кваліфікаційної комісії, як того вимагає закон про судоустрій і статус суддів.

Окрім того, щодо кожного претендента на довічне суддівство складається досьє, до якого заносять як результати тестування, так і інформацію, надану різними державними органами, серед яких Державна фіскальна служба, НАБУ, Генпрокуратура, Державна судова адміністрація та інші. Це суддівське досьє доступне лише для членів Вищої кваліфікаційної комісії і не оприлюднюється.

XS
SM
MD
LG