Доступність посилання

ТОП новини

В Україні стрімко збільшилася кількість безвісти зниклих осіб – комісар Ради Європи з прав людини


Кількість зниклих безвісти осіб в Україні збільшується швидше, ніж у будь-якій іншій країні Європи, заявив Нілс Муйжнієкс, комісар Ради Європи з прав людини, після свого шестиденного візиту до України.

«Від СБУ ми отримали інформацію, що кількість безвісти зниклих осіб сягає 690. У так званій «ДНР» (на окупованій частині Донецької області, яку нині контролює підтримуване Росією сепаратистське угруповання «ДНР» – ред.) назвали цифру в 411 осіб. Але в мене немає ніякої можливості перевірити ці цифри. Цю проблему потрібно вирішувати на міжнародному рівні. Чим більше ми чекаємо, тим менше можливостей знайти цих людей. Україні потрібно робити все можливе, щоб уникнути створення нових перешкод для спільного існування в майбутньому. Потрібно також мінімізувати ізоляцію Донецького регіону від решти України», – сказав Муйжнієкс.

Комісар Ради Європи зустрівся з президентом, міністром фінансів, міністром закордонних справ України, омбудсменом та представниками громадських організацій. Він також зустрівся з особою, що називає себе «заступником омбудсмена» угруповання «ДНР», під час свого дводенного візиту до Донецька.

«Чув від людей у Донецьку, що виплату пенсій людям із непідконтрольних території зупинили. На мою думку, це намагання подолати можливе шахрайство серед внутрішньо переміщених осіб, які насправді не є такими. У результаті багато невинних людей не отримують пенсій. Міністр фінансів України пообіцяла переглянути це питання. Люди повинні отримувати пенсії, незважаючи на те, де вони живуть», – вважає Нілс Муйжнієкс.

Він також поспілкувався з колишніми ув’язненими з обох сторін та відзначив, що всюди вони зазнавали поганого ставлення, побоїв, сексуальних домагань, висміювання.

«Ми отримували інформації про так звані «чистки» на непідконтрольній території. Проте в нас немає надійних джерел, які б підтвердили, що люди, які порушували права людини, були притягнуті до відповідальності на тому боці», – сказав Муйжнієкс.

За словами комісара, попри його бажання, йому так і не дозволили відвідати в’язниці на території, захопленій угрупованням «ДНР».

За результатами візиту до України комісар Ради Європи з прав людини опублікує офіційний звіт.

XS
SM
MD
LG