Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відкрився кінофестиваль про права людини Docudays UA-2016


Під час відкриття фестивалю
Під час відкриття фестивалю

У Києві відкрився 13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Він триватиме до 1 квітня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), в кінотеатрах «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19) та «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19).

Docudays UA відкрився українською прем’єрою фільму «У променях сонця» Віталія Манського «про досконале життя в досконалій країні» – Північній Кореї, повідомив оргкомітет фестивалю.

На фестивалі глядачі побачать 93 фільми з 43 країн світу. Всього на фестиваль приїде 140 учасників, із них – 60 іноземців. У програмі – оскарівські лауреати, переможці світових фестивалів документального кіно і багато стрічок українських режисерів.

Символ цьогорічного фестивалю – «Олімпійський ведмедик» 1980 року. «Олімпіада стала одним із найрадісніших епізодів у житті Радянського Союзу. «Ведмедики» досі стоять по всій Україні – при в’їзді до Києва, у парках, на вулицях. «Олімпійські ведмедики» на Docudays UA-2016 – символ подолання політичного гіпнозу та ілюзії, що всі наші проблеми хтось має вирішити за нас», – мовиться у прес-релізі фестивалю. Тема і центральна кінопрограма фестивалю цього року – «Крізь ілюзії».

Вперше на Docudays UA стартує національний конкурс Docu/Україна. За словами піар-директора фестивалю Дар’ї Аверченко, цього року на відбір прийшло 90 заявок від українських режисерів. «12 міцних короткометражок зробили конкурс Docu/Україна. Ще понад десяток фільмів увійшли до міжнародних конкурсних та позаконкурсних програм. Це був довгий шлях, 13 років ми привозили натхненні фільми з усього світу. Ми започаткували освітній проект Docu/Клас, щоб наші молоді документалісти мали змогу поспілкуватись зі знаними експертами документальної індустрії. Ми допомагали і продовжуємо допомагати молодим талантам у різний спосіб, у різних проектах, і дуже задоволені результатом», – наведено у прес-релізі її слова.

Традиційно на Docudays UA за нагороди змагатимуться у конкурсах Docu/Життя, Docu/Право і Docu/Коротко. Кожен конкурс оцінює окремий склад журі. Свого переможця також оберуть студентське журі та глядачі. Організатори фестивалю традиційно вручать приз від Андрія Матросова. Усі призи мають еквівалент 1000 доларів.

31 березня фестиваль закриє прем’єра документального фільму «Маріуполіс» режисера Мантаса Кведаравічуса. Фільм-учасник Берлінського кінофестивалю – про повсякдення Маріуполя. Колись заселене греками, нині місто живе під загрозою бомбардувань. «Це візуально сильна пошана кризовому місту, присвячена його поетам та чоботярам», – вважають організатори фестивалю.

XS
SM
MD
LG