Доступність посилання

ТОП новини

МВС Білорусі порушило 135 кримінальних справ проти білорусів, які воюють в Україні


Білоруські добровольці на сході України (архівне фото з соцмереж)
Білоруські добровольці на сході України (архівне фото з соцмереж)

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі повідомили про порушення 135 кримінальних справ проти білорусів, які воюють на території України. Про це в інтерв’ю білоруському виданню «Звязда» повідомив начальник головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією МВС Білорусі Микола Карпянков.

«Важливо не пропустити до Білорусі іноземних бойовиків-найманців, радикально налаштованих мусульман, учасників військових операцій в Україні, на Близькому Сході. Ми формуємо оперативний облік білоруських бойовиків, що воювали в Україні, а тепер повертаються додому. Все це робиться для того, щоб люди, які можуть нести військову загрозу державі, перебували під контролем. Уже порушено 135 кримінальних справ щодо таких білорусів», – сказав він.

У Слідчому комітеті Білорусі цю інформацію не коментують.

На початку березня міністр внутрішніх справ Білорусі Ігор Шуневич повідомляв, що правоохоронці звернуться до української сторони із запитом про надання правової допомоги для збору інформації про громадян Білорусі, які воюють в Донбасі. Повідомлялось про приблизно 140 осіб, які беруть участь у збройному конфлікті на Донбасі «в тій чи іншій формі, на тому чи іншому боці конфлікту».

Наприкінці минулого року МВС Білорусі повідомляло про передачу слідчим матеріалів 12 білоруських бійців на Донбасі. Тоді дехто з громадян Білорусі, які прийшли добровольцями на схід України заявляли, що уникають публічності, бо побоюються реакції білоруської влади після повернення на батьківщину.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. Низка населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, окуповані підтримуваними Росією бойовиками. Від квітня 2014 року, за даними ООН, на Донбасі загинули понад 9 тисяч людей, близько 21 тисячі – поранені.

XS
SM
MD
LG