Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 02:08

В ГПУ заперечили початок кримінального провадження проти «Центру протидії корупції»


(©Shutterstock)

Прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко заявив, що ніякого кримінального провадження щодо керівника громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна чи його колег та підлеглих немає, про обшуки також не йдеться.

За його словами, розслідування в цьому провадженні ініційовано не працівниками прокуратури, а народними депутатами України різних фракцій, які направили до Генеральної прокуратури звернення з проханням перевірити ефективність та законність використання коштів іноземної допомоги. Враховуючи, що «Центр протидії корупції» був однією з організацій, яка брала участь у підтримці реформ кримінальної юстиції України, в тому числі і Генеральної прокуратури України, виникла необхідність оглянути окремі наявні в них документи, сказав прокурор.

Куценко наголосив, що в ухвалі суду про надання ГПУ доступу до речей і документів «Центру протидії корупції» та документів, що становлять банківську таємницю, йдеться лише про «доступ до документів, пов’язаних із отриманням Центром іноземної допомоги».

«Доступ – це фактично говорить про те, що ми хочемо подивитися на ці документи разом із паном Шабуніним», – заявив Куценко. Він також додав, що, відповідно до заяви парламентарів, до Єдиного реєстру кримінальних розслідувань внесені дані про отримання Центром коштів.

Куценко наголосив, що мова йде про «доступ до документів для огляду та вивчення», що планується зробити «виключно разом із Шабуніним».

Пізно ввечері у п’ятницю, 25 березня, громадська організація «Центр протидії корупції» заявила, що розцінює як тиск на неї судові ухвали Печерського районного суду Києва, видані 22 березня, що надали слідчим Генеральної прокуратури України доступ із правом вилучення речей і документів Центру, а також документів, які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні банків, що обслуговують організацію.

«У рамках досудового розслідування слідчі ГПУ шукають гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, мали б надходити безпосередньо на рахунки правоохоронного органу. Оскільки таке трактування використання міжнародної технічної допомоги – абсурдне, в «Центрі протидії корупції» вважають це кримінальне провадження банальним приводом втрутитися та заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунки та почати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генеральної прокуратури України», – заявив «Центр протидії корупції».

XS
SM
MD
LG