Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман заявив, що впорається з прем’єрством


Володимир Гройсман, архівне фото

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, якого пропонують на посаду прем’єр-міністра, заявив, що вважає: він зможе впоратися з прем’єрством.

«На запитання, чи хочу я бути керівником уряду, знаєте, бажання – це справа десята. Чи можу я впоратися з цим завданням – я вважаю, що так», – сказав Гройсман в ефірі телеканалу «Інтер».

«Я вважаю, що я сумлінно буду робити те, що сьогодні очікує суспільство і чого потребує держава. Але це не є моєю самоціллю», – наводить слова спікера агентство «УНІАН».

За його словами, «самоціль» у нього єдина – аби «в рамках парламенту й уряду» почали вирішувати проблеми в багатьох галузях країни. Зокрема, сказав Гройсман, у пріоритеті має бути вирішення питань соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти, розвитку інфраструктури, вугільної промисловості, підтримки ІТ-галузі та аграрного сектору, автоматизації роботи митниці, збільшення робочих місць та відродження національної економіки.

«Мої зустрічі з експертами, мої зустрічі з представниками цих сфер дають розуміння того, що це реально зробити», – заявив голова Верховної Ради.

При цьому він наголосив, що в нинішній кризовій ситуації в Україні є неприйнятною позиція «пересидимо, якось воно перемелеться»: «Ніхто не зможе пересидіти ту кризу, яку сьогодні відчувають люди».

Уряд, сказав Гройсман, має бути ефективним, професійним і спиратися на підтримку «не популістичної, а реальної коаліції, яка забезпечить виконання реформ».

Гройсман зазначив, що нині політики «дожилися до того, що не можуть вийти на вулицю, тому що величезна агресія по відношенню до представників цієї влади».

Важливо, додав він, що новосформований уряд «має отримати хоча б надію від суспільства, що він може зреалізувати свої плани».

За його словами, до складу уряду мають ввійти люди «нової формації, які здатні брати на себе відповідальність і здатні проводити зміни».

При цьому Володимир Гройсман додав, що вже є попередня згода на участь у майбутньому уряді колишнього словацького віце-прем’єр-міністра, міністра фінансів Івана Міклоша. «Мені з ним було б працювати за честь», – додав спікер.

Також він знову назвав Юлію Ковалів, яка займає посаду першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, охарактеризувавши її як «дуже якісного фахівця», і Максима Нефьодова – заступника міністра економічного розвитку і торгівлі.

Крім того, він вважає за необхідне включити до складу майбутнього уряду заступника голови адміністрації президента Дмитра Шимківа та депутата від «Блоку Петра Порошенка», першого заступника голови комітету Верховної Ради у закордонних справах Іванну Климпуш-Цинцадзе.

«Це нові люди, які можуть взяти на себе відповідальність і вірою і правдою «пахать» – більше нічого не треба», – наголосив Гройсман.

При цьому голова парламенту додав, що його досвід роботи мером Вінниці дасть можливість «знайти ті двері, які необхідно відкрити, щоб Україна почала рухатися в напрямку не загострення політичних і, найголовніше, економічних проблем, а шляхом розвитку».

Останніми тижнями серед українських політиків наростає невдоволення роботою уряду під керівництвом Арсенія Яценюка. Серед іншого, вимогу відставки нинішнього Кабінету міністрів висунув з’їзд партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», який також підтримав висунення на посаду нового прем’єра нинішнього голову Верховної Ради Володимира Гройсмана. Спікер уже висловив готовність очолити уряд, якщо фракції коаліції підтримають його кандидатуру, і подав керівникам фракцій свою програму дій на посаді прем’єра.

Дивитись коментарі (8)

XS
SM
MD
LG