Доступність посилання

ТОП новини

У Нідерландах арештували француза, підозрюваного у плануванні теракту


Поліція Нідерландів чергує на місці арешту громадянина Франції в Роттердамі, 27 березня 2016 року
Поліція Нідерландів чергує на місці арешту громадянина Франції в Роттердамі, 27 березня 2016 року

Прокуратура в Нідерландах повідомила про арешт громадянина Франції, якого підозрюють у причетності до участі у плануванні «терористичного нападу» у Франції.

За повідомленням, 37-річного чоловіка арештували в Роттердамі на запит влади Франції і ближчим часом передадуть його цій країні.

Також, мовиться в повідомленні, були затримані ще троє чоловіків, із них двоє «алжирського походження».

У Франції прокуратура в Парижі, зі свого боку, повідомила, що арештованого нині в Нідерландах підозрюють у причетності до змови, яку французька поліція зірвала раніше цього тижня. Тоді, 24 березня, в одному з передмість Парижа затримали громадянина Франції на ім’я Реда Крікет, що, як заявляли правоохоронці, перебував на передовій стадії підготовки теракту у Франції.

Але, як повідомили у прокуратурі Парижа агентству «Асошієйтед прес», наразі немає даних про можливий зв’язок між замахом, який планував Крікет, і недавніми терактами у Брюсселі, а також у Парижі минулого листопада.

Раніше в неділю німецький щоденник Die Welt написав, що правоохоронні органи країн Європи розшукують іще не менш як вісім осіб, що можуть бути причетні до нападів у Брюсселі, а також у Парижі. За цим повідомленням, яке наразі не має офіційних підтверджень, ці підозрювані, громадяни головно Франції і Бельгії, пов’язані з угрупованням «Ісламська держава», можуть нині переховуватися чи в Європі, чи і в Сирії.

У країнах Європейського союзу правоохоронці перебувають у стані підвищеної готовності і посилили протитерористичну діяльність після нападів у Парижі в листопаді 2015 року, коли там загинули 130 людей, і у Брюсселі 22 березня, що забрали життя 31 людини.

XS
SM
MD
LG