Доступність посилання

ТОП новини

ВСУ: для арешту кримських суддів, підозрюваних у держзраді, не потрібна згода парламенту


Верховний суд України встановив, що для рішення про затримання і взяття під варту 276 кримських суддів, яких підозрюють у державній зраді, не потрібна згода Верховної Ради України. Таке рішення про цих осіб може бути ухвалене безпосередньо судом за поданням прокурора, вирішив ВСУ.

Ці особи де-факто втратили статус суддів України, бо свідомо розірвали зв’язки із судовою системою України, не здійснюють свої функції як носії судової влади України, мовиться в рішенні Верховного суду.

Відтак Верховний суд відмовив Генеральній прокуратурі України у внесенні до Верховної Ради України подань про надання згоди на затримання та арешт цих суддів.

Як повідомляє прес-служба ВСУ, детальний аналіз подань показав, що всі 276 осіб після анексії Росією Криму добровільно з другого кварталу 2014 року припинили здійснювати правосуддя від імені України та не отримують суддівської винагороди з держбюджету України.

«Діючи за власною ініціативою, вони отримали громадянство Російської Федерації, взяли участь у конкурсі на зайняття посади судді Російської Федерації, за результатами якого указом президента Російської Федерації призначені суддями судів, створених Російською Федерацією на окупованій території Криму, і з цього часу здійснюють правосуддя в Криму від імені іноземної держави», – зазначається в повідомленні.

ГПУ розслідує кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів Криму державної зради.

У травні їм направлено письмові повідомлення про вчинення злочину. У липні у Генпрокуратурі повідомили про направлення до Верховного суду України 276 подань про надання згоди на затримання кримських суддів.

За даними слідчих, ці судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу судді, після анексії Росією півострова Крим з березня 2014 року почали здійснювати «правосуддя» у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення, а у листопаді-грудні 2014 року вони, відповідно до указів президента країни-агресора «Про призначення суддів федеральних судів», перейшли на службу до вказаних незаконно створених судів.

16 березня 2014 року за військової і політичної підтримки Росії у Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом «референдум про самовизначення» Криму. За твердженням самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

21 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про «приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації».

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG