Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2019, Київ 19:35

Науковці заявили про рекордно низьке зростання рівня арктичного льоду цієї зими


Американські науковці заявили про рекордно низьке зростання рівня арктичного льоду цієї зими через незвично теплу температуру повітря. Як повідомили у Національному інформаційному центрі снігу і льоду, станом на 24 березня, морський лід Північного Льодовитого океану досяг цьогорічного максимуму у 5 мільйонів 607 тисяч квадратних миль, що на 5 тисяч квадратних миль менше, ніж попередній найнижчий рівень минулого року. Це також на 431 тисячу квадратних миль менше, ніж в середньому за 30 років.

Взимку було настільки тепло, що в Баренцевому морі між Росією і Аляскою не було льоду більшу частину зими, що дуже незвично, зауважують науковці.

У центрі снігу і льоду також зауважили, що зимова температура над Північним полюсом була на 16 градусів за Фаренгейтом теплішою, ніж зазвичай, в той час як на інших частинах Арктики фіксували від 4 до 11 градусів за Фаренгейтом теплішу від звичної температуру.

Науковець NASA Уолт Мейєр заявив, що цьогорічний крижаний покрив не порушив надто рекордно низького рівня, але це вже є «знаком оклику» на довгострокову тенденцію, пов'язану з глобальним потеплінням.

Вимірювати рівень морського льоду з супутників науковці почали у 1979 році.

XS
SM
MD
LG