Доступність посилання

ТОП новини

Посол ЄС очікує, що новий генпрокурор гарантуватиме незалежність ГПУ від політичного впливу


Ян Томбінський

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський сподівається, що новий генпрокурор гарантуватиме незалежність ГПУ від політичного впливу та тиску.

«Сьогодні Верховна Рада схвалила відставку генерального прокурора. Це рішення створює можливість зробити новий старт в Генеральній прокуратурі. Я сподіваюся, що новий генпрокурор гарантуватиме, що офіс Генерального прокурора стане незалежним від політичного впливу та тиску і користуватиметься громадською довірою», – йдеться у заяві Томбінського.

Голова представництва ЄС зазначив, що Генеральна прокуратура повинна сприяти забезпеченню справедливості та верховенства права.

«Робота Генеральної прокуратури також має важливе значення для загальної інституційної модернізації України, а також для реалізації Угоди про асоціацію», – додав Томбінський.

Раніше сьогодні Верховна Рада України дала згоду на звільнення президентом генерального прокурора Віктора Шокіна.

16 лютого президент Петро Порошенко повідомив, що попросив Віктора Шокіна подати у відставку з посади генерального прокурора. Пізніше того ж дня речник голови держави Святослав Цеголко повідомив, що заява генпрокурора про звільнення надійшла до адміністрації президента. Того ж дня президент вніс до Верховної Ради подання на звільнення генпрокурора. 22 лютого проект постанови про надання згоди на звільнення Шокіна був зареєстрований у парламенті.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG