Доступність посилання

ТОП новини

Суд надав НАБУ доступ до документів у рамках розслідування щодо закупівлі рюкзаків для МВС


Суд надав дозвіл детективам Національного антикорупційного бюро України на тимчасовий доступ до речей та документів, що пов’язані з компанією «Дніпровенд» щодо закупівлі рюкзаків для МВС. Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду міста Києва від 23 березня, який опублікованій в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема, суд надав дозвіл на доступ до виписок про рух грошових коштів за період з 1 червня 2014 до цього часу (із зазначенням дати надходження грошових коштів, призначення платежу, з якого рахунку надійшли кошти, суми коштів, призначення платежу).

В документі також зазначається, що у разі невиконання цієї ухвали суд має право надати дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Міністерства внутрішніх справ за попередньою змовою з суб’єктами господарської діяльності вчинили розтрату ввіреного їм майна при закупівлі рюкзаків у кількості 6000 одиниць… За результатами застосування переговорної процедури МВС України закупило у компанії «Дніпровенд» рюкзаки», – мовиться в ухвалі.

Суд надав дозвіл на доступ до речей та документів банку «Преміум», що належать компанії «Дніпровенд».

Раніше програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», знайшла на YouTube відеозаписи, дуже схожі на раніше оприлюднені зйомки прихованою камерою в кабінеті на той час заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря. Відео нібито зняте прихованою камерою у кабінеті тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у міністерстві за державні закупівлі.

На відео зафіксована розмова між чоловіками, які домовляються про закупівлю рюкзаків для потреб МВС – невеликої партії рюкзаків до 2014 року і значно більшої – одразу на початку 2015 року.

Діалог на відео датований груднем 2014 року, а вже у лютому 2015 року МВС дійсно закупило рюкзаки на 16,5 мільйона гривень. На тендері тоді перемогла фірма із ознаками фіктивності ТОВ «Дніпровенд», а також фізична особа-підприємець Плигачов В. М.

Приховані зйомки у кабінеті Чеботаря у листопаді та грудні 2014 року проводила Служба безпеки України на прохання військової прокуратури в рамках кримінального провадження про корупцію в МВС. Частина відео з цієї зйомки, де Чеботар нібито обговорював продаж за заниженою ціною піску, що перебував на зберіганні в МВС, потрапила в інтернет, була видалена на вимогу правоохоронців і долучена до матеріалів кримінального провадження.

В свою чергу Міністерство внутрішніх справ України заявило, що процедура закупівлі тактичних рюкзаків для потреб антитерористичної операції була чесною і прозорою. А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook заявив, що ні він, ані його дружина чи син «не мали стосунку до постачальників».

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG