Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 03:16

Порошенко: ми не погодимося на узаконення окупації Донбасу через фарсові вибори


Президент України Петро Порошенко у Вашингтоні під час виступу на форумі «Боротьба України за свободу, що триває», 30 березня 2016 року

Проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей можливе виключно у разі покращення ситуації з безпекою в регіоні, запровадження поліцейської місії ОБСЄ і передачі під контроль української сторони непідконтрольної ділянки державного кордону, заявляє президент України Петро Порошенко.

«Ми зацікавлені в тому, щоб розблокувати політичний процес і провести місцеві вибори на Донбасі. Тим не менше, ці вибори можливі лише за кількох умов», – сказав президент, виступаючи у Вашингтоні на форумі «Боротьба України за волю, яка триває».

За словами Порошенка, Росія має реалізувати пункти Мінських угод, що стосуються безпеки, і не маніпулювати фразою «проведення місцевих виборів відповідно до законодавства України і міжнародних стандартів».

«Ми не можемо погодитися на узаконення окупації Донбасу через фарсові вибори або російське розуміння вільних і справедливих виборів, яке не має нічого спільного з демократичними стандартами. У нас є чіткі критерії ОБСЄ, які визначають вільні і справедливі вибори. І ці вибори повинні бути прийняті в усьому світі», – сказав президент.

За його словами, ще однією умовою проведення виборів є розміщення посиленої поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі для гарантування безпеки до, під час і після голосування. «Ви можете уявити виборчу кампанію там, де на вулицях перебувають тисячі російських військових? І ніхто не має доступу до незалежних ЗМІ, тому що на тій території їх просто не існує, як і незалежної виборчої комісії. І 1,75 мільйона українців, які живуть там, не мають права голосувати. Ми ніколи не приймемо такий російський стандарт демократії», – додав глава держави.

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих разом як мінські домовленості, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством і за участі міжнародних спостерігачів. Сепаратисти і Росія, яка підтримує їх, вимагають, щоб Україна ухвалила для цих виборів окремий закон, що був би також узгоджений із лідерами збройних сепаратистських угруповань, які Київ визнав терористичними.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG