Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 13:22

Верховний суд Росії підтвердив вирок українцеві, засудженому за «шпигунство»


Ілюстраційне фото

Верховний суд Росії визнав законним вирок громадянину України Валентину Виговському, засудженому до 11 років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Суд вирішив залишити апеляційну скаргу Виговського і його захисту без задоволення.

За даними російських ЗМІ, суд відбувався у закритому режимі, бо матеріали справи містили інформацію з грифом «секретно».

Московський обласний суд засудив Виговського до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві у грудні минулого року.

За даними ФСБ Росії, Виговський «потрапив у поле зору» у 2012 році за підозрою в тому, що він здобував секретну інформацію для «іноземної держави», якої саме, не вказано. Російські силовики заявили, що громадянин України через інтернет залучав працівників організацій російського оборонно-промислового комплексу авіаційно-космічного профілю до збору даних за гроші, його нібито цікавила закрита технічна документація про провідні перспективні розробки.

Міністерство закордонних справ України висловлювало протест через вирок. У МЗС зазначали, що консули України майже 8 місяців з часу арешту не мали доступу до ув’язненого українця, судові слухання у його справі проходили у закритому режимі, що є, на думку міністерства, «свідченням необ’єктивності та упередженості розгляду справи».

У зовнішньополітичному відомстві України називали інкриміновані Виговському злочини безпідставними, рішення Московського обласного суду політизованим і наполягали на негайному звільненні українця і його поверненні в Україну.

XS
SM
MD
LG