Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ висловили занепокоєння закриттям сайту російського агентства «Спутнік» у Латвії


В Організації з безпеки і співпраці в Європі висловили занепокоєння тим, що в Латвії була скасована реєстрація доменного імені російського державного агентства «Спутнік».

Як заявила представник ОБСЄ з питань свободи засобів інформації Дуня Міятович, дії Міністерства закордонних справ Латвії, яке попередило латвійського реєстратора доменних імен про порушення санкцій Європейського союзу, можуть створити небезпечний прецедент. За її словами, вона виступає, як правило, проти блокування чи закриття сайтів, особливо якщо це здійснюється без судового нагляду.

Вона звернулася з проханням про додаткову інформацію у зв’язку з цим до міністра закордонних справ Латвії Едґарса Рінкевичса.

29 березня російське державне агентство «Спутнік», що, як вважають, є засобом поширення російської пропаганди за кордоном, повідомило, що отримало повідомлення від латвійського реєстратора доменних імен в інтернеті, що реєстрація адреси його сайту в латвійській доменній зоні .lv скасована через санкції у зв’язку з Україною. Як мовилося в повідомленні прес-служби агентства, реєстратор повідомив, що таким чином відреагував на запит МЗС Латвії про те, що ця реєстрація порушує рішення Європейського союзу про санкції у зв’язку з загрозою територіальній цілісності, суверенітетові й незалежності України.

Агентство «Спутнік» нагадало, що в серпні 2015 року Латвія відмовилася зареєструвати офіс у цій країні російського інформаційного агентства «Россія сєводня». Це державне російське підприємство, підрозділом якого є «Спутнік», називають головним інструментом поширення російської пропаганди у світі.

Латвійське інтернет-видання Delfi.lv повідомило, що радник міністра закордонних справ Латвії Мартиньш Дреґеріс уточнив: причиною скасування реєстрації адреси сайту стало те, що «Спутнік» пов’язаний зі згаданим агентством «Россія сєгодня», керівником якого є відомий російський телепропагандист Дмитро Кисельов, а він є у санкційних списках Євросоюзу.

Ліквідований через скасування реєстрації адреси сайт, що був зареєстрований тільки 12 лютого цього року, подавав матеріали російського агентства латиською мовою, а також російською.

Наразі ці ж матеріали публікуються на іншому сайті «Спутніка», зареєстрованому за іншою адресою поза межами латвійської доменної зони.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG