Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 07:22

Генштаб не виключає проведення сьомої хвилі мобілізації у «зменшених обсягах»


Генеральний штаб Збройних сил України не виключає проведення сьомої хвилі мобілізації у «зменшених обсягах» – про це під час години уряду у Верховній Раді повідомив перший заступник міністра оборони Іван Руснак.

За його словами, військові частини після проведення демобілізації доукомплектовуватимуть, в основному, контрактниками, після чого обсяги мобілізації будуть визначені відповідним указом президента за поданням Генштабу.

Як заявив Руснак, з початку 2016 року на службу за контрактом відібрано 18 тисяч військових, зарахування близько 8 тисяч очікують у квітні.

«У першу чергу, комплектуються військові частини, які залучені до виконання завдань в зоні АТО, – зазначив Руснак. – До складу направляються кандидати, які мають бойовий досвід та досвід попередньої служби у військах».

До кінця квітня, за його словами, за демобілізацією в Україні мають звільнити 45 тисяч військових: 42 тисячі з лав ЗСУ та три тисячі – з інших військових формувань. На сьогоднішній день демобілізовано вже шість тисяч вояків, повідомив заступник міністра.

«Усі звільнені будуть забезпечені всіма фінансовими виплатами та формою одягу по сезону, тобто зимовою», – зазначив Руснак.

29 березня набув чинності указ про звільнення в запас військовослужбовців, призваних під час четвертої хвилі часткової мобілізації. У запас будуть звільнені військовослужбовці, призваних на службу указом від 21 липня 2014 року і указом від 14 січня 2015 року.

XS
SM
MD
LG