Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 03:22

Порошенко попросив Пан Ґі Муна призначити доповідача з розслідування тортур утримуваних у Росії українців


(©Shutterstock) Президент України Петро Порошенко (праворуч) і генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун. Вашингтон, 1 квітня 2016 року

Президент України Петро Порошенко закликав у Вашингтоні генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна призначити доповідача з розслідування фактів катувань насильно утримуваних у Росії громадян України. Про це повідомляє прес-служба українського президента.

«Сторони наголосили на необхідності активізації зусиль міжнародного співтовариства з метою забезпечення негайного та безумовного звільнення всіх українських політичних в’язнів та пошуку зниклих безвісти», – мовиться в повідомленні.

«Надія Савченко має бути звільнена. Це частина мінських домовленостей», – заявив у цьому контексті Пан Ґі Мун.

Порошенко і Пан також приділили окрему увагу питанню захисту прав людей на тимчасово окупованих українських територіях. Йшлося і про розгортання міжнародної безпекової місії на Донбасі.

Український президент також наголосив, що агресія Росії проти України, загроза розміщення ядерної зброї в українському Криму не тільки прямо суперечить Будапештському меморандуму, але і порушує основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

«Україна відмовилася від третього за розміром ядерного арсеналу, але не отримала захисту від російської агресії», – заявив Порошенко.

У грудні минулого року у Центрі громадянських свобод заявляли, що понад 20 українців нині ув’язнені в Росії з політичних мотивів, 13 ув’язнених перебувають на території Росії, восьмеро – в анексованому Росією Криму.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG