Доступність посилання

ТОП новини

Артилерійські обстріли в Нагірному Карабасі зранку 3 квітня тривають


Зруйнований будинок в результаті зіткнень в Нагірному Карабасі 2 квітня 2016 року
Зруйнований будинок в результаті зіткнень в Нагірному Карабасі 2 квітня 2016 року

Зранку 3 квітня тривають бойові дії в Нагірному Карабасі. Сторони конфлікту звинувачують одна одну в артилерійських обстрілах.

За повідомленням речника міністерства оборони Азербайджану, вірменські сили здійснили такі обстріли на лінії зіткнення в Тертерському районі та його адміністративному центрі місті Аґдере (вірменська назва – Мартакерт), а також у Ходжавендському та Фізулінському районах. Внаслідок цих обстрілів є вбиті і поранені, кількість яких речник не уточнив.

Вірменська служба Радіо Свобода цитує повідомлення «міністерства оборони Нагірного Карабаху», яке заявляє, що «3 квітня, розпочинаючи з 6:00, противник відновив артилерійський обстріл карабаських позицій на південному напрямку лінії зіткнення». За цим повідомленням, обстріл ведеться з ракетно-артилерійських засобів із застосуванням бронетехніки.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 етнічних вірменських солдатів у перебігу обстрілів. Влада Азербайджану заявила про 12 загиблих солдатів і одного цивільного. В самому Нагірному Карабасі, сепаратистському регіоні Азербайджану, повідомили про загибель двох цивільних, серед яких і 12-річний хлопчик.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG