Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 10:50

Вірменія повідомляє про «серйозне просування» в Нагірному Карабасі


Речник міністерства оборони Вірменії Арцрун Ованесян

Вірменські підрозділи перейшли в наступ на деяких ділянках фронту в нагірному Карабасі. Про це повідомляє вірменська редакція Радіо Свобода з посиланням на речника міністерства оборони Вірменії Арцруна Ованесяна.

«Вірменські підрозділи на деяких ділянках фронту досягли серйозного просування, звільнивши нові позиції і рубежі», – інформував Ованесян.

З азербайджанського боку актуальних повідомлень про бойові дії наразі немає. Натомість керівник азербайджанської виконавчої влади Тертерського району заявляє, що внаслідок нападу вірменських підрозділів на території району був пошкоджений 31 будинок.

Тим часом, вірменська служба Радіо Свобода цитує речника президента сепаратистського регіону Азербайджану – Нагірного Карабаху, що під час штурму азербайджанськими військовими села Талиш на північному сході регіону загинули цивільні.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 етнічних вірменських солдатів у перебігу обстрілів. Влада Азербайджану заявила про 12 загиблих солдатів і одного цивільного. В самому Нагірному Карабасі, сепаратистському регіоні Азербайджану, повідомили про загибель двох цивільних, серед яких і 12-річний хлопчик.

3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку військові дії в зоні карабаського конфлікту.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG