Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан повідомляє про загибель ще 3 своїх військових у Нагірному Карабасі


Троє азербайджанських військових загинули за минулу добу в Нагірному Карабасі, повідомляє міністерство оборони Азербайджану.

У відомстві звинуватили вірменську сторону в загостренні ситуації і заявили, що під час боїв вдень 3 квітня і в ніч на 4 квітня вірменська сторона втратила «численну живу силу і військову техніку».

Натомість представник Міноборони Вірменії заявив, що військовим вдалося перешкодити просуванню до передової азербайджанських підрозділів з резерву. Як заявив Арцрун Ованесян, ці підрозділи «були знищені».

Раніше сторони конфлікту в Нагірному Карабасі повідомляли про продовження бойових дій у сепаратистському регіоні Азербайджану.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 вірменських солдатів у перебігу обстрілів. Влада Азербайджану раніше заявляла про 12 загиблих солдатів і одного цивільного.

3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку військові дії в зоні карабаського конфлікту.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

XS
SM
MD
LG