Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 09:29

У Кремлі назвали домислами і спекуляціями «панамські документи»


Дмитро Пєсков

У Кремлі заявляють, що оприлюднені «панамські документи» побудовані на «домислах і спекуляціях» і не містять нової інформації.

«Ми добре знаємо це так зване журналістське співтовариство, очевидно, що там багато журналістів, основною професією яких навряд чи є журналістика: багато колишніх представників і Держдепу, і ЦРУ, інших спецслужб», – заявив речник президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи публікацію журналістського розслідування, в якому йдеться, зокрема, і про офшорні компанії, пов’язані з Володимиром Путіним.

Основною ціллю таких публікацій Пєсков знову назвав самого президента Росії і політичну стабільність в країні, а саму «інформаційну атаку» пов’язав із майбутніми виборами у Росії.

«Якоїсь кваліфікованої інформації щодо президента немає. Звичайні такі міркування, інсинуації, спекуляції і так далі, які не вимагають реакції», – сказав Пєсков.

У Кремлі додали, що не бачать сенсу подавати судові позови у зв’язку з публікацією документів.

3 квітня Центр дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) і сайти світових ЗМІ опублікували матеріали, присвячені корупції у найвищих ешелонах влади в низці країн. Розслідування базується на документах компанії Mossack Fonseca (Панама, Британські Віргінські острови).

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. Вони повідомляють, що знайшли важливу інформацію щодо 12 чинних чи колишніх лідерів держав та урядів світу. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент Петро Порошенко.

Росії присвячена значна частина розслідування – в ній стверджується, що близькі до Володимира Путіна люди через банк «Росія» і панамські офшорні компанії «відмили» понад два мільярди доларів. Фігурантами так званого «Панама-гейту» також стали прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков і його дружина Тетяна Навка. У зв’язку з цим Пєсков запевнив, що ніяких офшорів ні у нього, ні в його дружини немає і не було.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG